Kwaśny sen, kwaśna mina, kwaśna witamina

Dlaczego kwaśny sen ? Na podstawie pierwszego porannego moczu, w który zanurza się kolorowy papierek z oznaczeniami ph sprawdza się, czy organizm jest zakwaszony. Mocz powinien być lekko zasadowy, czyli mieć ph na poziomie 7,2 – 7,5. Czym mniejsza liczba, tym większe zakwaszenie, a to jest przyczyną gorszego samopoczucia i wielu dolegliwości.

Możemy więc mieć kwaśną minę jak czujemy się słabo i coś boli. Kwaśną minę można też mieć po zjedzeniu czegoś kwaśnego, ale wtedy w odróżnieniu od zakwaszenia przyczyna kwaśniej miny, czyli kiszona kapusta, ogórek lub inne warzywo jest dla nas wielce korzystna

Kwaśne, fermentowane warzywa, czyli kiszonki są bardzo zdrowe ze względu na zawartość korzystnych dla żołądka bakterii oraz witamin, zwłaszcza witaminy C w kapuście.

Ale uwaga witamina C to silny kwas, kwas askorbinowy.

W ostatnim czasie w kręgach medycyny naturalnej pojawiło się wiele publikacji niejako promujących zażywanie dużych i bardzo dużych dawek witaminy C rzędu od kilkuset do kilku tysięcy mg na dobę. Już kilka lat temu Jerzy Zięba w swych książkach pisał o leczeniu dużymi dawkami wit. C, a obecnie robi to Jean Marc Dupuis autor internetowej „Poczty Zdrowia”.

Jednak w samych kręgach medycyny naturalnej są w tej sprawie sprzeczności i tak:

Według lekarzy tradycyjnej medycyny wschodniej (TMC) duże dawki witaminy C są na co dzień nie wskazane, gdyż to silny kwas. Jedynym uzasadnieniem dużych dawek są silne stany zapalne (wykłady Claude Diolosa – światowy guru w dziedzinie TMC).

Także znana autorka ziołowych kuracji oczyszczających dr Huldy Clark oraz jej „promotorka” w Polsce Lilianna Elmborg w publikacji dotyczącej oczyszczania nerek pisze, aby podczas odkwaszania organizmu zmniejszyć dawki wit. C.

Z kolei od prowadzących sklepy zielarskie, którzy uczestniczą w szkoleniach, można się dowiedzieć, że witamina C zakwasza tylko sam żołądek, co akurat jest korzystne dla trawienia.

Tak więc sami widzicie, że nawet w przypadku najbardziej znanej witaminy jest tyle sprzeczności, że nie wiadomo komu zaufać. Najlepiej więc nie przesadzać w żadną stronę    i wypośrodkować. Biorąc pod uwagę duże w naszej cywilizacji dawki stresu i zanieczyszczeń, to witamina C w nieco większych niż zalecane kiedyś dawki jest na pewno potrzebna, bo pozwala przeciwdziałać negatywnym skutkom zagrożeń. Także w przypadku stanów zapalnych może mieć łagodzące działanie. Jednak stres i zanieczyszczenia oraz zła dieta zakwaszają organizm, więc po co dokładać do tego jeszcze duże dawki kwaśnej witaminy C ?

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *